Dziś jest Poniedziałek, 25 maj 2015 r.
Czujniki gazów dla garaży
P.T.SIGNAL systemy detekcji dla hal garażowych


P.T.SIGNAL systemy detekcji dla hal garażowych

GARAŻE ZAMKNIĘTE i parkingi podziemne o ilości przynajmniej 10 miejsc postojowych obowiązkowo należy wyposażyć w wentylację mechaniczną ''sterowaną czujkami niedopuszczalnego poziomu stężenia tlenku węgla'' zgodnie z §108 Rozporządzenia Nr 690 Ministra Infrastruktury z dnia 12.06.2002 r. opublikowanym w Dz. U. Nr 75 z dnia 15.06.2002 r.


Zachęcamy także do lektury artykułu opublikowanego przez Centralny Instytut Ochrony Pracy dotyczący zabezpieczeń garaży i parkingów podziemnych:
www.ciop.pl


Dlaczego garaże w których dopuszczono parkowanie pojazdów z instalacjami gazowymi powinny być wyposażone w detekcję LPG.
DDG Gazex

DDG (CO/LPG/CNG)

Mikroprocesorowy detektor tlenku węgla (LPG lub CNG) typu DDG jest przeznaczony do ciągłej kontroli obecności tlenku węgla w pomieszczeniach garażowych. Kontrola polega na cyklicznym pomiarze stężenia CO w otaczającym powietrzu. Z chwilą przekroczenia ściśle określonych wartości progowych NDS i NDSCh dla CO (średniej ważonej za 15min.) lub 1000ppm i 1800ppm dla CO2, włączona zostaje optyczna sygnalizacja alarmowa detektora oraz zostają uaktywnione wyjścia sterujące i przekazana zostaje informacja do modułu sterującego MDD-256/T za pomocą sygnału RS485. DDG posiada WYMIENNY moduł sensoryczny co usprawnia konserwację, upraszcza kalibrację i OBNIŻA KOSZTY eksploatacji.
36 miesięcy gwarancji
Specjalne warunki rabatowe i atrakcyjne promocje dla instalatorów i firm z branży wentylacyjnej.


MDD-256/T Gazex
MDD-L32 Gazex

MDD-256/T


Cyfrowy moduł sterujący przeznaczony do montażu na standardową szynę 35mm. Zapewnia współpracę z max. 247 dektorami DDG (może współpracować także z konwencjonalnymi detktorami typu DEX i DG poprzez moduły komunikacyjne typu MDD-1, posiada wyjścia stykowe (do sterowania np. wentylacją), RS485 np do sterowania wyświetlaczami typu MDD-L32 (na zdjęciu poniżej) wskazującymi stan poszczególnych detektorów lub wyjścia napięciowe do sygnalizatorów i innych urządzeń. Wewnętrzna nieulotna pamięc do 3000 zdarzeń. Zasilanie 24V. Zapewnia komunikację z BMS lub wizualizację pracy systemu.
36 miesięcy gwarancji
Specjalne warunki rabatowe i atrakcyjne promocje dla instalatorów i firm z branży wentylacyjnej.Schemat połączeń
WG-28.NG

WG-28.NG (CO; CO2)

Mikroprocesorowy dwugazowy detektor tlenku węgla i dwutlenku węgla WG-28.NG jest przeznaczony do ciągłej kontroli obecności obu tych gazów w pomieszczeniach garażowych. Kontrola polega na cyklicznym pomiarze stężenia CO i CO2 w otaczającym powietrzu. Z chwilą przekroczenia ściśle określonych wartości progowych NDS i NDSCh dla CO (średniej ważonej za 15min.) lub 1000ppm i 1800ppm dla CO2, włączona zostaje optyczna i akustyczna sygnalizacja alarmowa detektora oraz zostają uaktywnione wyjścia sterujące. WG-28.NG posiada WYMIENNY moduł sensoryczny co usprawnia konserwację, upraszcza kalibrację i OBNIŻA KOSZTY eksploatacji.
36 miesięcy gwarancji
Specjalne warunki rabatowe i atrakcyjne promocje dla instalatorów i firm z branży wentylacyjnej.


WG-25.EN Gazex

WG-25.EN (CO; LPG)

Mikroprocesorowy dwugazowy detektor tlenku węgla i LPG WG-25.EN jest przeznaczony do ciągłej kontroli obecności obu tych gazów w pomieszczeniach garażowych. Kontrola polega na cyklicznym pomiarze stężenia CO i LPG w otaczającym powietrzu. Z chwilą przekroczenia ściśle określonych wartości progowych NDS i NDSCh dla CO (średniej ważonej za 15min.) lub 10%DGW i 30%DGW dla LPG, włączona zostaje optyczna sygnalizacja alarmowa detektora oraz zostają uaktywnione wyjścia sterujące. WG-25.EN posiada WYMIENNY moduł sensoryczny co usprawnia konserwację, upraszcza kalibrację i OBNIŻA KOSZTY eksploatacji.
36 miesięcy gwarancji
Detektor wycofany ze sprzedaży. Zastąpił go model WG-25.EG

Schemat połączeńWG-25.EG Gazex

WG-25.EG (CO; LPG)

Mikroprocesorowy dwugazowy detektor tlenku węgla i LPG WG-25.EG jest przeznaczony do ciągłej kontroli obecności obu tych gazów w pomieszczeniach garażowych. Kontrola polega na cyklicznym pomiarze stężenia CO i LPG w otaczającym powietrzu. Z chwilą przekroczenia ściśle określonych wartości progowych NDS i NDSCh dla CO (średniej ważonej za 15min.) lub 10%DGW i 30%DGW dla LPG, włączona zostaje optyczna sygnalizacja alarmowa detektora oraz zostają uaktywnione wyjścia sterujące. WG-25.EG posiada WYMIENNY moduł sensoryczny co usprawnia konserwację, upraszcza kalibrację i OBNIŻA KOSZTY eksploatacji.
36 miesięcy gwarancji
Specjalne warunki rabatowe i atrakcyjne promocje dla instalatorów i firm z branży wentylacyjnej.

Schemat połączeńWG-22.N Gazex

WG-22.N (CO)

Mikroprocesorowy detektor tlenku węgla WG-22.N jest przeznaczony do ciągłej kontroli obecności tlenku węgla (czadu) w pomieszczeniach, zagrożonych emisją tego gazu. Kontrola polega na cyklicznym pomiarze stężenia CO w otaczającym powietrzu i obliczaniu średniej ważonej za ostatnie 15min. Z chwilą przekroczenia ściśle określonych wartości NDS i NDSCh, włączona zostaje optyczna i akustyczna sygnalizacja alarmowa detektora oraz zostają uaktywnione wyjścia sterujące. WG-22.N posiada WYMIENNY moduł z półprzewodnikowym sensorem tlenku węgla co usprawnia konserwację, upraszcza kalibrację i OBNIŻA KOSZTY eksploatacji.
36 miesięcy gwarancji
Specjalne warunki rabatowe i atrakcyjne promocje dla instalatorów i firm z branży wentylacyjnej.

Schemat połączeńWG-22.EG Gazex

WG-22.EG (CO)

Mikroprocesorowy detektor tlenku węgla WG-22.EG jest przeznaczony do ciągłej kontroli obecności tlenku węgla (kontroli nadmiaru spalin samochodowych) w garażach zamkniętych. Kontrola polega na cyklicznym pomiarze stężenia CO w otaczającym powietrzu i obliczaniu średniej ważonej za ostatnie 15min. Z chwilą przekroczenia ściśle określonych wartości NDS i NDSCh, włączona zostaje optyczna sygnalizacja alarmowa detektora oraz zostają uaktywnione wyjścia sterujące. System kontroli spalin z tym detektorem jest najbardziej ekonomiczny, a jednocześnie ekstremalnie prosty w montażu. WG-22.EG posiada WYMIENNY moduł z półprzewodnikowym sensorem tlenku węgla co usprawnia konserwację, upraszcza kalibrację i OBNIŻA KOSZTY eksploatacji.
36 miesięcy gwarancji
Specjalne warunki rabatowe i atrakcyjne promocje dla instalatorów i firm z branży wentylacyjnej.

Schemat połączeńWG-22.EN Gazex

WG-22.EN (CO)

Mikroprocesorowy detektor tlenku węgla WG-22.EN jest przeznaczony do ciągłej kontroli obecności tlenku węgla (kontroli nadmiaru spalin samochodowych) w garażach zamkniętych. Kontrola polega na cyklicznym pomiarze stężenia CO w otaczającym powietrzu i obliczaniu średniej ważonej za ostatnie 15min. Z chwilą przekroczenia ściśle określonych wartości NDS i NDSCh, włączona zostaje optyczna sygnalizacja alarmowa detektora oraz zostają uaktywnione wyjścia sterujące. System kontroli spalin z tym detektorem jest najbardziej ekonomiczny, a jednocześnie ekstremalnie prosty w montażu. WG-22.EN posiada WYMIENNY moduł z półprzewodnikowym sensorem tlenku węgla co usprawnia konserwację, upraszcza kalibrację i OBNIŻA KOSZTY eksploatacji.
36 miesięcy gwarancji
Detektor wycofany ze sprzedaży. Zastąpił go model WG-22.EG

Schemat połączeńWG-15.EN Gazex

WG-15.EN (LPG)

Mikroprocesorowy detektor LPG typu WG-15.EN jest przeznaczony do ciągłej kontroli wycieku propanu-butanu z pojazdów samochodowych w garażach zamkniętych. Kontrola polega na cyklicznym pomiarze stężenia propanu-butanu w otaczającym powietrzu. Z chwila przekroczenia ściśle określonych wartości progowych, włączona zostaje optyczna sygnalizacja alarmowa detektora oraz zostają uaktywnione wyjścia sterujące. Detektor wyposażono w inteligentny, WYMIENNY moduł sensoryczny gazu, co zdecydowanie obniża koszty eksploatacji. System kontroli wycieku LPG z tym detektorem jest najbardziej ekonomiczny, a jednocześnie ekstremalnie prosty w montażu.
36 miesięcy gwarancji
Detektor wycofany ze sprzedaży. Zastąpił go model WG-15.EG

Schemat połączeń


WG-15.EN Gazex

WG-15.EG (LPG)

Mikroprocesorowy detektor LPG typu WG-15.EG jest przeznaczony do ciągłej kontroli wycieku propanu-butanu z pojazdów samochodowych w garażach zamkniętych. Kontrola polega na cyklicznym pomiarze stężenia propanu-butanu w otaczającym powietrzu. Z chwila przekroczenia ściśle określonych wartości progowych, włączona zostaje optyczna sygnalizacja alarmowa detektora oraz zostają uaktywnione wyjścia sterujące. Detektor wyposażono w inteligentny, WYMIENNY moduł sensoryczny gazu, co zdecydowanie obniża koszty eksploatacji. System kontroli wycieku LPG z tym detektorem jest najbardziej ekonomiczny, a jednocześnie ekstremalnie prosty w montażu.
36 miesięcy gwarancji
Specjalne warunki rabatowe i atrakcyjne promocje dla instalatorów i firm z branży wentylacyjnej.

Schemat połączeń


WG-11.EN Gazex

WG-11.EN (CNG)

Mikroprocesorowy detektor CNG typu WG-11.EN jest przeznaczony do ciągłej kontroli wycieku metanu z pojazdów samochodowych w garażach zamkniętych. Kontrola polega na cyklicznym pomiarze stężenia metanu w otaczającym powietrzu. Z chwila przekroczenia ściśle określonych wartości progowych, włączona zostaje optyczna sygnalizacja alarmowa detektora oraz zostają uaktywnione wyjścia sterujące. Detektor wyposażono w inteligentny, WYMIENNY moduł sensoryczny gazu, co zdecydowanie obniża koszty eksploatacji. System kontroli wycieku CNG z tym detektorem jest najbardziej ekonomiczny, a jednocześnie ekstremalnie prosty w montażu.
36 miesięcy gwarancji
Detektor wycofany ze sprzedaży. Zastąpił go model WG-11.EG

Schemat połączeń


WG-11.EN Gazex

WG-11.EG (CNG)

Mikroprocesorowy detektor CNG typu WG-11.EG jest przeznaczony do ciągłej kontroli wycieku metanu z pojazdów samochodowych w garażach zamkniętych. Kontrola polega na cyklicznym pomiarze stężenia metanu w otaczającym powietrzu. Z chwila przekroczenia ściśle określonych wartości progowych, włączona zostaje optyczna sygnalizacja alarmowa detektora oraz zostają uaktywnione wyjścia sterujące. Detektor wyposażono w inteligentny, WYMIENNY moduł sensoryczny gazu, co zdecydowanie obniża koszty eksploatacji. System kontroli wycieku CNG z tym detektorem jest najbardziej ekonomiczny, a jednocześnie ekstremalnie prosty w montażu.
36 miesięcy gwarancji
Specjalne warunki rabatowe i atrakcyjne promocje dla instalatorów i firm z branży wentylacyjnej.

Schemat połączeń


WG-8R.EN/G Gazex

WG-8R.EN/G (CO2)

Mikroprocesorowy detektor ditlenku węgla WG-8R.EN/G jest przeznaczony do ciągłej kontroli obecności ditlenku węgla (kontroli nadmiaru spalin samochodowych) w garażach zamkniętych. Kontrola polega na cyklicznym pomiarze stężenia CO2 w otaczającym powietrzu. Z chwilą przekroczenia ściśle określonych wartości 1000ppm i 1500ppm, włączona zostaje optyczna sygnalizacja alarmowa detektora oraz zostają uaktywnione wyjścia sterujące. System kontroli spalin z tym detektorem jest najbardziej ekonomiczny, a jednocześnie ekstremalnie prosty w montażu. WG-8R.EN/G posiada WYMIENNY moduł z podczerwonym sensorem ditlenku węgla (żywotność w czystym powietrzy nawet do 15 lat) co usprawnia konserwację, upraszcza kalibrację i OBNIŻA KOSZTY eksploatacji.
36 miesięcy gwarancji
Specjalne warunki rabatowe i atrakcyjne promocje dla instalatorów i firm z branży wentylacyjnej.

Schemat połączeń


TP-4.(A)s Gazex

Tablice ostrzegawcze TP-4.(A)s i TP-4.ds

Podświetlane tablice ostrzegawcze w technologii LED. Tablice powinny być montowane tak aby łatwo można było je zauważyć zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz garażu. Występują w 2 wersjach na 12V(wersja A) i ~230V.
Dostępne napisy (inne napisy za dodatkową opłatą):
NIE WCHODZIĆ NADMIAR SPALIN
NIE WJEŻDŻAĆ NADMIAR SPALIN
OPUŚCIĆ GARAŻ NADMIAR SPALIN
WYCIEK AUTOGAZU OPUŚCIĆ GARAŻ
Tablice dostępne także w wersji dwustronnej TP-4.ds

36 miesięcy gwarancji


Obudowa rurowa AR1 Gazex

Obudowa rurowa AR1

Osłona zewnętrzna z rur profilowanych dla detektorów garażowych typu WG. Zabezpiecza detektor przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wózki sklepowe czy obtarcia przez zderzaki samochodów. Materiał: stal nierdzewna.
 
 


Created by Michał Skorupski & Michał Domin
© 2014 Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Znaki towarowe zastrzeżone i przynależne ich właścicielom. Wykonanie strony P.T.SIGNAL.
Czujniki gazów, czujniki gazu, czujniki czadu, czujniki tlenku węgla, mierniki gazów, mierniki tlenku węgla, detektory, detektory gazów.