SIGNAL detektory gazów, mierniki gazów, 
	czujniki, systemy parkingowe

 1. STACJONARNE SYSTEMY
  DETEKCJI GAZÓW
 2. PRZENOŚNE
  MIERNIKI GAZÓW
 3. SYSTEMY
  PARKINGOWE
 4. SYSTEMY OCHRONY
  PRACOWNIKÓW
 5. DIAGNOSTYKA
  PRZEMYSŁOWA
 6. USŁUGI
  I SERWIS
 7. STREFA
  PROJEKTANTA
 8. STREFA
  ZARZĄDCY
 9. O FIRMIE
  (OFERTY PRACY)

P.T.SIGNAL detektory gazów do zastosowań domowych

DOMOWE DETEKTORY TLENKU WĘGLA I GAZU

Najczęstsze przykładowe zagrożenia gazowe:
- metan (CH4) - gaz ziemny, z sieci
- propan-butan (LPG) - gaz płynny, z butli lub zbiorników
- tlenek węgla (CO) - czad pojawiający się przy niepełnym spalaniu

Wielu z nas zadaje sobie pytanie jak zabezpieczyć własny dom przed skutkami ulatniającego się gazu lub powstającego wskutek nieprawidłowego spalania (np. z niesprawnego podgrzewacza wody) tlenku węgla. Oczywiście przede wszystkim zadbać o prawidłowy stan techniczny instalacji gazowej oraz urządzeń z tym powiązanych (kuchenka, podgrzewacz, kocioł, przewody kominowe i wentylacyjne).

Wielu ludzi postanawia się zaopatrzyć w detektory gazu (ziemnego lub płynnego) lub tlenku węgla. I słusznie. Należy jednak przy tym pamiętać, że są to urządzenia, do których mamy mieć zaufanie i które mają zadziałać w sytuacji zagrożenia. Dlatego też nie warto kupować detektorów z niewiadomego źródła, używanych, nieznanego producenta. Detektory renomowanych producentów są niewiele droższe, a mają ochronić wartość bezcenną jaką jest ludzkie życie.

Same detektory jednak mają ograniczoną możliwość działnia. Większość z nich ma alarm dźwiękowy i świetlny który zdaje egzamin kiedy użytkownik jest w domu, jest świadomy zagrożenia i wie co ma z tym zrobić.

Ale powstaje pytanie co w przypadkach kiedy:
- NIKOGO NIE MA W DOMU
- W DOMU JEST JEDYNIE NASTOLETNIE DZIECKO
- W DOMU MIESZKA TYLKO STARSZA OSOBA
- SYPIALNIA JEST TAK DALEKO OD DETEKTORA, ŻE GO NIE SŁYCHAĆ

W takim przypadku warto rozważyć zainstalowanie automatycznego systemu odcinania gazu. System składa się minimum z detektora i zaworu elektromagnetycznego założonego na instalacji gazowej. W momencie gdy detektor wyczuje gaz, prześle sygnał do zaworu, który zamknie gaz, oraz załączy alarm optyczny i akustyczny. Aby znów go otworzyć trzeba udać się do zaworu i ŚWIADOMIE go otworzyć. Dzieki temu możemy być pewni, że będziemy mieli w czym mieszkać kiedy wrócimy z wakacji lub, że samotnie mieszkająca starsza osoba nie zatruje się tlenkiem węgla "czadem" z niesprawnego podgrzewacza.

System może być rozbudowywany do kilku detektorów (np. w kuchni, łazience, domowej kotłowni), może być także podłaczony do domowego systemu alarmowego lub radiopowiadomienia, istnieje także możliwość podłączenia dodatkowych sygnalizatorów. Jest to doskonałe rozwiązanie zabezpieczające do inteligentnego budynku, domku letniskowego, mieszkań pod wynajem i innych budynków.

Schemat blokowy domowego systemu detekcji i odcinania gazu
DETEKTORY DOMOWE
Domowy detektor DDCO i DK

Domowy detektor może występować w różnych wersjach:
DK-12 (gaz ziemny, sieciowy - 1 gazowy)
DK-15 (gaz płynny, z butli - 1 gazowy)
DK-22 (tlenek węgla, czad - 1 gazowy)
DK-24 (gaz ziemny oraz tlenek węgla - 2 gazowy)
DK-24 (gaz płynny oraz tlenek węgla - 2 gazowy)

W momencie w którym stężenie gazu przekroczy wartości progowe detektora załaczy on alarm oraz uruchomi wyjścia sterujące w zależności od wersji i konfiguracji (poniżej oznaczenia możliwych wyjść sterujących):
P - wyjście przekaźnikowe
Z - wyjście impulsowe sterowania zaworem elektromagnetycznym
A - zasilany 12VDC do podłączenia do systemów przeciwwłamaniowych

Detektor posiada wbudowany sygnał akustyczny oraz optyczny (osobny dla zasilania, osobny dla alarmów). Może być zasilany z sieci 230VAC lub 12VDC (wersja A). Detektory można także łączyć ze sobą lub/i z zaworem tworząc automatyczny system odcinający GX-1.
Dokumenty:
Producent:Domowy detektor typ 900

Model 900-0233 (bez wyświetlacza)
Domowy detektor tlenku węgla posiada wbudowany sygnał akustyczny oraz optyczny (osobny dla zasilania, osobny dla alarmów). Zasilany z baterii. Posiada przycisk TEST. Szczególnie polecany do miejsc w których występuje zagrożenie pojawienia się tlenku węgla np. domowe kotłownie, piecyki i kotły gazowe, kominki.
Model 900-0230PL (z wyświetlaczem)
Domowy detektor tlenku węgla posiada wbudowany sygnał akustyczny oraz optyczny (osobny dla zasilania, osobny dla alarmów). Zasilany z baterii. Posiada przycisk TEST. Szczególnie polecany do miejsc w których występuje zagrożenie pojawienia się tlenku węgla np. domowe kotłownie, piecyki i kotły gazowe, kominki. Zakres pomiarowy 0-999ppm.
Model 900-0122
Domowy detektor tlenku węgla i dymu w jednym, posiada wbudowany sygnał akustyczny oraz optyczny (osobny dla zasilania, osobny dla alarmów). Zasilany z baterii. Posiada przycisk TEST. Szczególnie polecany do miejsc w których występuje zagrożenie pojawienia się tlenku węgla np. domowe kotłownie, piecyki i kotły gazowe, kominki.

Dokumenty:
Producent:


ZAWORYPełnoprzelotowy zawór klapowy MAG-3

Pełnoprzelotowy zawór klapowy MAG-3 jest zaworem odcinającym o rewolucyjnie prostej, a tym samym TANIEJ i niezawodnej, zwartej konstrukcji. MAG-3 jest elementem wykonawczym Aktywnego Systemu Bezpieczeństwa Instalacji Gazowej typu GX automatycznie odcinającego dopływ gazu i eliminującego zagrożenia wybuchem gazu ziemnego lub propanu-butanu w pomieszczeniach. Umożliwia szybkie i skuteczne zamkniecie dopływu gazu do instalacji. Otwarcie MAG-3 może nastąpić tylko ręcznie (świadomie)! Jest sterowany impulsowo, jest niewrażliwy na zanik napeicia zasilania systemu sterującego (pozostaje w pozycji otwartej). Zamknięcie zaworu możliwe jest impulsem elektrycznym lub ręcznie. Może być stosowany w strefach zagrożonych wybuchem zgodnie z wymogami Dyrektywy 94/9/WE (ATEX): II 2G c T4 (np. stacje redukcyjno-pomiarowe).
Przeznaczony do niskiego (<0,1 bar) i średniego ciśnienia(<5 bar). Nie wprowadza zaburzeń przepływu.
Dokumenty:
Producent:


Grzybkowy zawór ZB

Grzybkowy zawór ZB jest zaworem odcinającym przeznaczonym do pracy w ciśnieniu do 0,25 bar. ZB jest elementem wykonawczym Aktywnego Systemu Bezpieczeństwa Instalacji Gazowej typu GX automatycznie odcinającego dopływ gazu i eliminującego zagrożenia wybuchem gazu ziemnego lub propanu-butanu w pomieszczeniach. Umożliwia szybkie i skuteczne zamkniecie dopływu gazu do instalacji. Otwarcie ZB może nastąpić tylko ręcznie (świadomie)! Jest sterowany impulsowo, jest niewrażliwy na zanik napeicia zasilania systemu sterującego (pozostaje w pozycji otwartej). Zamknięcie zaworu możliwe jest impulsem elektrycznym lub ręcznie. Nie może być stosowany w strefach zagrożonych wybuchem Ex. Przy stosowaniu tego zaworu w przeciwieństwie do zaworów pełnoprzelotowych trzeba uwzględnić charakterystykę przepływu i spadek ciśnienia. Występuje w wersjach gwintowanych i kołnierzowych.
Dokumenty:
Producent:


AKCESORIASygnalizatory DK-S3 i DK-L2

Aby zwiększyć bezpieczeństwo chronionego obiektu (szczególnie obiektów bezobsługowych) do detektorów DDCO i DK można dołączyć sygnalizatory optyczne DK-L2 lub akustyczne DK-S3.
Zasilanie 9VDC
Dokumenty:
Producent:

© 2017 Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Znaki towarowe zastrzeżone i przynależne ich właścicielom. Wykonanie strony P.T.SIGNAL.
Strony produktowe firmy P.T.SIGNAL: mierniki gazów, detektor wielogazowy www.gasclip.pl, mierniki jednogazowe bez kalibracji www.singlegasclip.pl, mierniki wielogazowe bez kalibracji www.multigasclip.pl, detektory wielogazowe www.detektorwielogazowy.pl, ultradźwiękowy wykrywacz nieszczelności z kamerą www.leakshooter.pl, systemy detekcji gazów www.msr-electronic.pl, systemy parkowania www.msr-traffic.pl, autoryzowany serwis gazex www.serwisgazex.pl, system bezpieczeństwa pracowników samodzielnych (loneworker) www.systemblackline.pl,
Czujniki gazów, czujniki gazu, czujniki czadu, czujniki tlenku węgla, mierniki gazów, mierniki tlenku węgla, detektory, detektory gazów, wykrywacze nieszczelności, systemy parkingowe, systemy przeciwpożarowe, układy oddymiania, układy wentylacji mechanicznej, instalacje gazowe, punkty redukcyjno-pomiarowe.