P.T.SIGNAL systemy detekcji gazów, mierniki, wykrywacze, systemy parkingowe
P.T.SIGNAL detektory gazów, wykrywacze nieszczelności, systemy bezpieczeństwa pracowników, systemy parkingowe

DETEKTORY GAZÓW, MIERNIKI, SYSTEMY PARKINGOWE
SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA PRACOWNIKÓW
Detektory gazów w miejscach trudnodostępnych. Czujniki gazów w obiektach wysokich.

Detektory gazów w miejscach trudnodostępnych
Czujniki gazów w obiektach wysokich


Detektory metanu powieszone wysoko nad rurami bez możliwości dostępu drabiną, rusztowaniem czy podestem ruchomym. Pomieszczenia czyste gdzie nie wolno wejść bez specjalnej procedury odkażania i z absolutnym zakazem wnoszenia sprzętu z zewnątrz. Detektory LPG w zagłębieniu windy pojazdu z zakazem opuszczania osób windą do zagłębienia. Detektory amoniaku w mroźni o wysokości kilkunastu metrów. To tylko niektóre rzeczywiste przykłady, z którymi serwis systemów detekcji musi się mierzyć. Nie trzeba wspominać wszystkich tych miłych słów kierowanych pod adresem projektanta oraz życzliwych zaproszeń żeby sam przyjechał na obiekt. Oczywiście podczas wykonywania prac instalacyjnych obiekty są puste i czyste, ale kolejne instalacje i eksploatacja potrafią skutecznie zmienić ten stan rzeczy. Z drugiej strony przecież w danym miejscu musi być umieszczony detektor i nie może być kompromisów w zakresie bezpieczeństwa obiektu. Czy da się pogodzić trudną lokalizację detektora i łatwy dostęp serwisowy?Przykład detektora umieszczonego w niedostępnym miejscu. Fot.1 Przykład detektora umieszczonego w niedostępnym miejscu.

Dostęp do detektorów znacznie utrudniony przez wyposażenie obiektu.
Fot.2 Dostęp do detektorów znacznie utrudniony przez wyposażenie obiektu. Serwis urządzeń wymaga przeprowadzenie szeregu skomplikowanych i kosztownych operacji ze względu na istniejące i użytkowane wyposażenie pomieszczenia.


MSR PolyRange sensor wyniesiony w trudno dostępnych miejscach

Sensor wyniesiony PolyRange dla obiektów wysokich,
miejsc trudnodostępnych oraz stref czystych
(opcja)

Detektory gazów w miejscach trudnodostępnych. Czujniki gazów w obiektach wysokich

Innowacyjna metoda PolyRange umożliwa zamontowanie sensorów cyfrowych SC2, analogowych MC2 lub sensora SSAX1-2 (EX) w odległości nawet do 15 metrów od detektora (wyjątek stanowi sensor podczerwony SSAX-1-2 IR, którego maksymalna odległość od detektora wynosi 5 metrów). Opcja sensora wyniesionego PolyRange jest szczególnie pożądana w pomieszczeniach wysokich, strefach czystych lub trudnodostępnych, do których nie jesteśmy w stanie dotrzeć lub stanowi to spory problem. Zastosowanie PolyRange znacząco ułatwia wykonywanie okresowych przeglądów oraz adjustacji z poziomu podłoża. Jest to rozwiązanie pozwalające na skrócenie czasochłonnego procesu dotarcia do sensora w celu wykonania prac oraz bardziej ekonomiczne niż standardowe metody w postaci wynajmu podnośników, alpinistów lub całkowitego przestoju prac.


Opcja PolyRange dla pomieszczeń wysokich.

SENSOR WYNIESIONY
POLYRANGE
DLA POMIESZCZEŃ WYSOKICH

Opcja PolyRange dla poddaszy produkcyjnych.

SENSOR WYNIESIONY
POLYRANGE
DLA PODDASZY PRODUKCYJNYCH

Opcja PolyRange dla zagłębień i wind pojazdów (parklift).

SENSOR WYNIESIONY
POLYRANGE
DLA ZAGŁĘBIEŃ I WIND POJAZDÓW (PARKLIFT)

Opcja PolyRange dla obiektów ze strefą zagrożenia wubuchem.

SENSOR WYNIESIONY
POLYRANGE
DLA OBIEKTÓW ZE STREFĄ ZAGROŻENIA WYBUCHEM

Sensor SC2 (PolyRange) Sensor SSAX1-1 PolyGard2 osłona bryzgoszczelna IP66 dla sensorów SSAX1-1 przeznaczonych do pracy w pierwszej i drugiej strefie zagrożenia wybuchem. PolyXeta2 z sensorem wyniesionym.